Proje Tanımı:

Oyun Ağı oyun blogu temelleri 2020 yılında atılmış blogdur. Oyun dünyasından haberler, oyun incelemeleri, espor gündemi ile ilgili içerikler yer almaktadır. 7 Ocak 2021 tarihinde yayım hayatına başlamıştır.

Blogda içerik yönetim sistemi olarak WordPress kullandık. Yer yer kullanılan temaya müdahalelerde bulunarak tasarımda değişikliklerde bulunduk. Ayrıca özel yazılım gerektiren kısımları da düzenleyerek blogun tam verimli ve performanslı bir şekilde çalışmasını sağladık.

Web sitesinin yasal bildirimleri ve çerez politikalarını gibi metinlerini KVKK’ya uygun olarak kaleme aldık. Böylece hukuki olarak yayım hayatına başlamasının önündeki tüm engeller kalkmış oldu.

Tasarım yönünde web sitesinin karanlık ve aydınlık olmak üzere iki modu bulunmaktadır. Masaüstü ve mobil aygıtların tamamında karanlık ve aydınlık modlar kusursuz çalışmaktadır. Oyun blogu AMP özelliğine de sahiptir. AMP ile haber besleme özelliği tam uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Üyelik sistemi ile siteye isteyen ziyaretçiler üye olup yazılara yorum yapabilmektedir. Üye olan kişiler profil fotoğrafı belirleyebilirler. Ayrıca üyeler yazıları beğenebiliyor ve beğendiği yazıları profil sayfalarında görebiliyorlar.

Halihazırda sitede internet hız testi de vardır ve stabil çalışmaktadır. Bu sayede oyuncuların sık başvurduğu internet yükleme ve indirme hızı, gecikme değerleri gibi ölçümler site içerisinde yapılabilmektedir.

HİZMETLER

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı, Kullanıcı Deneyimi Tasarımı, Web Tasarım, Web Geliştirme

STRATEJİ

Blog , SEO Yöntemleri, Teknik Geliştirmeler

MÜŞTERİ

Genel Ağ Şirketi


Sonuç

Oyuncu blogu kategorisinde arama motorlarında iyi bir sıralama elde edildi. Benzer kategorideki sitelerde olmayan geliştirmeler ve değişiklikler eklenerek ziyaretçilere farklı deneyimler sunuldu.